>BİR YAŞ PASTASI VE KURABİYELERİ

> Bir şeklinde pasta yapmak gerçekten çok keyif veriyor bana. Hele bir de pastayı sipariş edenler aynı pastayı birebir istemediler mi, dünyalar benim oluyor diyebilirim. Belki yanlış ama aynı şeyi yapmaktan çok keyif almıyorum, muhakkak bir yenilik, bir farklılık olmalı, kişiye özel olmalı.

Sevgili Işık, yeğeni Ayşe için bir yaş pastası isteyince bana bu özgürlüğü tanıdı sağolun. “Renkli olsun” “Sevimli olsun” dedi ve gerisini bana bıraktı 🙂
Bayılıyorum böyle müşterilere 🙂

Pastayı yine beyaz zemin üzerinde renklendirmeyi tercih ettim. Zeminde beyaz olunca kullanılan renkler kendini çok daha güzel gösteriyor diye düşüyorum. Minik Ayşe’nin sevebileceği ve tanıyabileceği hayvan figürlerini yapmaya karar verdim…

Kuzu, arı, kedi, kelebek ve uğur böceğini tercih ettim.

Tabii bir de çiçekleri..

Madem bu kadar çiçek ve hayvan oldu, en iyisi bahçe konsepti olsun. Işık , bir önceki pastada da kullandığım küpler üzerinde isim modelini çok beğendiği için onu uyguladım.

Pastanın beraberinde gelen konuklara dağıtılmak üzere kurabiye de istendi. Kurabiye modeli olarak “1”, çiçek ve kelebek tercih edildi. Eee pastaya da bu konsept hakim olunca tam takım oldular diye düşünüyorum.

İlk kez bir kurabiyesi yaptım. Evde bir kartona çizdiğim modelle kendime bir kalıp yarattım ve bu şablonla kestim hem kurabiye hamurunu hem de şeker hamurunu. Kurabiyelerin de üzerinde kelebek ve çiçek figürlerini tercih ettim.


Tüm kurabiyeleri saplı çalıştım, poşetlemeden önce dore rengi kalp tabanlıklara yerleştirip öyle paketledim.

Minik Ayşe’ye nice mutlu yıllar diliyorum!

13 thoughts on “>BİR YAŞ PASTASI VE KURABİYELERİ

  1. >Kurabiyeler ve pasta harika olmuş, ellerine sağlık…Birebir pasta yapmak konusunda çok haklısın ve aynı fikirdeyiz.Bende sevmiyorum pastaların tekrarını yapmayı….Sevgiler.

  2. >Ne kadar başarılı çalışma olmuş canım..Ellerine sağlık..Ayşe’cik pastayı görünce kimbilir nasıl şaşırmıştır..Mutlu yaşlar diliyorum kendisine..Sevgiler..

  3. >Merhaba,Ben doğum günü kızı Ayşe’nin annesi :)Ayşe’nin ilk yaş günü ve ilk pastası çok güzeldi. Pasta ve kurabiyeler o gün en çok iltifat alanlardı ne yalan söyleyeyim 🙂 Ellerinize sağlık.SERAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s